ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/20190827Forest/P1000717.JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/20190827Forest/P1000717.JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/20190827Forest/P1000525.JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/20190827Forest/P1000525.JPG'

Czytaj więcej... Mazowiecka Izba Inżynierów Budownictwa gościła wczoraj na budowie budynku Forest, którego inwestorem jest HB Reavis Poland, a generalnym wykonawcą HB Reavis Construction. Obiekt niedługo zacznie wyłaniać się z ziemi. Uczestnicy mogli zobaczyć szczegóły prac związanych z wykopem, którego ukończenie wymaga jeszcze usunięcia około 110 tysięcy m sześciennych gruntu.

Prace trwają od września 2018 i do tej pory zostały zrealizowane ściany szczelinowe, barety, tymczasowe ścianki berlińskie, dwubuławowe kotwy ścian szczelinowych . Obecnie wykonywane są mikropale kotwiące płytę fundamentową ze względu na duże ciśnienie wody gruntowej. Rozpoczęły się prace nad konstrukcją żelbetową. Trwa realizacja izolacji części podziemnej, uziemienia konstrukcji, kanalizacji podposadzkowej.

Zostało jeszcze do wbudowania 83 tys. metrów sześciennych betonu, 11 tysięcy ton stali, 36 tys. metrów kwadratowych fasady do zamontowania.

Czytaj więcej...Stosowane są tu ciekawe rozwiązania np. stropy sprężone, gdzie uzyskano rozpiętość przęsła około 10 metrów bez dodatkowych podpór  zachowując grubość stropów 25 cm. Budynek będzie posiadał płytę fundamentową dochodzącą do 2,5m grubości. Wieża posadowiona jest na 54 baretach, które sięgają 20 metrów poniżej poziomu spodu płyty fundamentowej.
Charakterystyczną cechą tego kompleksu będzie wszechobecna zieleń, znajdująca się także na dachach i tarasach.  Z myślą o pracownikach i lokalnej społeczności, na parterach ulokowane zostaną restauracje i kawiarnie, a pomiędzy budynkami ogólnodostępny, przechodni plac i tereny zielone wielkości dwóch boisk piłkarskich. Warto zwrócić uwagę, że woda deszczowa będzie tu wykorzystywana do podlewania zieleni oraz w  toaletach dla rowerzystów.
Jako dostawcy energii elektrycznej będą brani pod uwagę tylko podmioty kładące szczególny nacisk na ekologię i korzystające z odnawialnych źródeł energii.
Obecny etap zakłada realizację 3 poziomów podziemnych. Następnie w 2020 roku zostanie zakończona II faza budynku, gdzie powstanie część sześciokondygnacyjna od strony ul, Burakowskiej, natomiast I faza posiadająca od 6 do 9 kondygnacji, wraz z 29-cio kondygnacyjną wieżą ujrzy swój finał pod koniec 2021.
 
 

Kontakt do Przewodniczącego Koła Młodych kol. Radosława Cichockiego

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wyjazdach technicznych organizowanych przez Koło Młodych Inżynierów MOIIB.

Poniżej plany na 2019r. Zapisy na najbliższe wyjazdy na stronie:    https://maz.piib.org.pl/doskonalenie-zawodowe/wyjazdy-techniczne

 

Data Cel  Informacja  Zapisy
   08.10.2019 Elektrownia Wodna Dębe - źródło energii odnawialnej tuż obok nas!   

Link do filmu na YT

https://www.youtube.com/watch?v=dbtClGG66J0

 

 

Zapisy:

https://maz.piib.org.pl/doskonalenie-zawodowe/wyjazdy-techniczne/elektrownia-wodna-debe

 

 

Wyjazd planowany na: 

II połowa 2019

 

Varso Tower  – Najwyższy budynek w Unii Europejskiej 310m  

 

                           

                                     Link do filmu na YT  

    https://www.youtube.com/watch?v=Ax8qUSp54i8

 

Szczegóły już wkrótce 

 

Wyjazdy techniczne zrealizowane przez Koło Młodych Inżynierów MOIIB

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/20190312kozienice/01 wytwarzanie.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20190312kozienice/01 wytwarzanie.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20190312kozienice/02 kozienice2.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20190312kozienice/02 kozienice2.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20190312kozienice/03 kozienice3.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20190312kozienice/03 kozienice3.jpg'

Czytaj więcej...12 marca 2019r. miał miejsce wyjazd techniczny, w którym wzięło udział 45 członków MOIIB. Zwiedzano Elektrownię Kozienice oraz wieżę widokową  w Skansenie Bojowym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie.

Czytaj więcej...W trakcie wizyty w Elektrowni Kozienice, obecnie Enei Wytwarzanie, uczestnicy mogli zobaczyć urządzenia i instalacje oraz sterownie zarówno w blokach o mocy 200 i 500 MW, jak również w najnowszym bloku B11 o mocy 1075 MW. Budowlańcy mogli poznać historię oraz szczegóły, dotyczące działania kompleksu dzięki uprzejmości pracowników Enei Wytwarzanie, Andrzeja Jamanka i Marcina Boćka, którzy cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania.

Czytaj więcej...Budowa kozienickiej elektrowni rozpoczęła w 1968 roku i już 4 lata później został oddany do użytku blok nr 1. W kolejnych latach uruchamiano następne bloki, a w latach 90-tych rozpoczęła się modernizacja - wtedy automatyka i komputery przejęły dużą część zadań personelu. Do niedawna elektrownia posiadała 10 bloków wytwarzających łącznie ponad 2600 MW, najnowszy 11 blok o mocy 1075 MW oddano do użytku w 2017 roku. Realizacji zadania podjęło się konsorcjum firm: Polimex-Mostostal i Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH (MHPSE), koszt budowy wyniósł 6.4 mld zł. Ukończenie inwestycji pozwoliło spółce Enea Wytwarzanie osiągnąć 13 proc. udziału w rynku produkcji energii elektrycznej. Nikogo więc nie dziwi, że Elektrownia Kozienice jest największą w Polsce elektrownią spalającą węgiel kamienny.

Następnym celem wyjazdu była nowo wybudowana wieża widokowa w konstrukcji stalowej znajdująca się na terenie skansenu w Mniszewie.

Zapraszamy wszystkich członków MOIIB do kolejnych wyjazdów technicznych organizowanych przez Koło Młodych.

Plan na rok 2019 i inne informacje Koła Młodych: https://maz.piib.org.pl/kolo-mlodych-moiib

 

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/varso_0086.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/varso_0086.jpg'

Czytaj więcej...Varso Tower – najwyższy budynek w Unii Europejskiej powstaje w centrum Warszawy przy ul. Chmielnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Centralnego. Od 1955 r. najwyższym budynkiem w Warszawie był Pałac Kultury i Nauki mierzący 237 m. Nowopowstający Varso Tower pobije ten rekord, mierząc 310 m.  Dnia 19.09.2018 r. członkowie Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa wraz z członkami Koła Młodych odwiedzili budowę wieżowca. Deweloper, a zarazem Generalny Wykonawca – firma HB Reavis w ramach inwestycji oprócz głównego budynku wykonuje także Varso 1 o wysokości 80 m oraz Varso 2 o wysokości 90 m. Całość będzie stanowiła kompleks połączony z galerią północną oraz zachodnią Dworca Centralnego oraz wyjściem dla pieszych na al. Jana Pawła II. Obecnie na budowie wykonywana jest cześć podziemna budynków składająca się z trzech czterokondygnacyjnych garaży połączonych ze sobą.  Ze względu na położenie w centrum miasta ten etap budowy jest najtrudniejszy w całej inwestycji. Wiodącą technologią wykonywania ścian garażu podziemnego są ściany szczelinowe, które dobrze sprawdzają się przy gęstej zabudowie.

Podkategorie