ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/most.jpg'
There was a problem loading image 'images/most.jpg'

Zapraszamy na WYJAZD TECHNICZNY:  MOST POŁUDNIOWY - filar Południowej Obwodnicy Warszawy

24 października 2019 zaprasza wszystkich członków MOIIB na budowę odcinka B Południowej Obwodnicy Warszawy, której głównym elementem jest powstający właśnie Most Południowy. Wracamy tu po prawie roku i będzie to niepowtarzalna okazja, aby porównać jak zaawansowane są prace po upływie tak wielu miesięcy. W czerwcu wizytowaliśmy też budowę odcinka C, a w lipcu A.

Czytaj więcej...Odcinek B obejmuje budowę fragmentu drogi o długości 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z węzłami oraz mostu przez Wisłę. Most Południowy w ciągu trasy S2 ma mieć długość ok. 1,5 km i ok. 45,8 metra szerokości. W obu kierunkach kierowcy będą mieć do dyspozycji po 4 pasy ruchu. Dodatkowo z obu stron został zaplanowany ciąg pieszo – rowerowy. Połączy on warszawski Wilanów z Wawrem i tym samym ustanowi najdłuższą warszawską przeprawą przez Wisłę. Jego budowa trwa od czerwca 2017 i będzie kosztować 757,64 mln złotych. Finał przewidziany jest za rok.
Za budowę odpowiada turecko-polskie konsorcjum Gϋlermak i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Obwodnica wraz z kolejnym warszawskim mostem będzie dużym oddechem komunikacyjnym dla zakorkowanej stolicy
Zapraszamy!

Link do zapisów:
https://maz.piib.org.pl/doskonalenie-zawodowe/wyjazdy-techniczne/budowa-mostu-na-wisle-wyjazd-techniczny-pow-b/individual-registration

W dniu 3 października 2019 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyły się uroczystości związane z "Mazowieckim Dniem Budowlanych"

KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2019 – praktyczne spotkanie Inżynierów Budownictwa. Weź udział!   

W dniu 22 listopada w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się VI edycja ogólnopolskiej konferencji KONSTRUKCJE BUDOWLANE. Honorowy patronat nad
wydarzeniem objęły: Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Izba Projektowania Budowlanego, Politechnika Warszawska oraz Stowarzyszenie Architektów
Polskich. Partnerem konferencji są: Stowarzyszenie Projektantów Konstrukcji Budowlanych, Stowarzyszenie Producentów Betonów, DAFA Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad.
Zarejestruj się >>
http://bit.ly/2Ms4ZYC

Kim są prelegenci? To rozpoznawalne i cenione nazwiska w branży!

Prof. Włodzimierz Starosolski, prof. Michał Knauff, prof. Andrzej Cholewicki, prof. Elżbieta Szmigiera, dr inż. Janusz Pędziwiatr, dr inż. Jarosław Szulc, dr inż. Wit Derkowski, dr inż. Marcin Niedośpiał, dr inż. Irena Bobulska-Cholewicka, mgr inż. Bartosz Grzeszykowski, mgr inż. Wiesław Bocheńczyk oraz architekci Marek Budzyński i Zbigniew Badowski – to mówcy tegorocznej edycji, aktywni zawodowo, wielokrotnie nagradzani za swoją pracę, zasłużeni zarówno dla nauki jak i dla polskiej branży budowlanej.

Jakie tematy omówią podczas konferencji?

  • Uwzględnienie sytuacji wyjątkowych w projektowaniu konstrukcji żelbetowych
  • Oddziaływanie sprężenia na konstrukcje z betonu
  • Efekty drugiego rzędu przy wymiarowaniu słupów żelbetowych
  • Projektowanie konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych
  • Trójwarstwowe ściany w budynkach wielkopłytowych – połączenia, diagnostyka, systemy wzmacniające
  • Innowacje w prefabrykatach betonowych
  • Obiekty prefabrykowane ze stropami z płyt HC
  • Poprawne projektowanie i realizacja dachu zielonego
  • Projektowanie i realizacja Biblioteki Uniwersyteckiej
  • Prawo budowlane – skutki proponowanych zmian dla projektantów konstrukcji i inżynierów budownictwa

Niepowtarzalną atrakcją będzie wystąpienie Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego. Architekci opowiedzą o projektowaniu i realizacji Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a na zakończenie spotkania oprowadzą uczestników po jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy!

Szczegółowy program konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdziesz na stronie >>

http://bit.ly/2Ms4ZYC

Czekamy na Ciebie!

Instytut PWN

 

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/20191003mazowiecki/p1010500.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20191003mazowiecki/p1010500.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20191003mazowiecki/p1010435.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/20191003mazowiecki/p1010435.jpg'

Trzeciego października Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa obchodziła tradycyjnie doroczne święto. W gmachu Filharmonii Narodowej zebrał się niemal tysiąc gości –  przedstawicieli branży budowlanej.

Czytaj więcej...Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces – cytując Henrego Forda, w otwierającym wieczór przemówieniu przewodniczący Rady MOIIB Roman Lulis podkreślił znaczenie współpracy między przedstawicielami różnych środowisk i instytucji zaangażowanych w proces inwestycyjny. Dzień Budowlanych był wyrazem tej jedności środowiska. W Warszawie spotkali się inżynierowie, wykładowcy akademiccy, urzędnicy, przedstawiciele władz samorządowych. Rolę i osiągnięcia mazowieckich budowlańców podkreśliła Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy Renata Kaznowska, odpowiedzialna m.in. za stołeczne biuro infrastruktury, biuro drogownictwa i komunikacji. Po jej wystąpieniu na scenę zaproszony został zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Krzysztof Piątek, który podkreślił ważny aspekt współpracy w relacjach inżynier – nadzór budowlany. W imieniu izb okręgowych zabrał głos Mariusz Dobrzeniecki, zaś Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika reprezentowała Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Czas podsumowań
Duża liczba przetargów w segmencie infrastruktury, liczne inwestycje deweloperskie i przemysłowe – rok 2019 przyniósł kolejny sezon dobrej koniunktury dla budownictwa. W skali rocznej widoczne jest jednak spowolnienie wzrostu. Boom ma też ciemne strony, począwszy od wzrostu cen materiałów i usług podwykonawczych po brak wykwalifikowanych pracowników. Grozi to problemami nawet największym na polskim rynku, stabilnym firmom. Cieniem na przyszłości kładą się też zmiany legislacyjne, zwłaszcza ewentualne modyfikacje Prawa budowlanego. W przypadku przedsięwzięć tak skomplikowanych, czasochłonnych i kosztownych jak inwestycje budowlane kluczowa jest stabilność, tymczasem w samym tylko bieżącym roku liczba nowelizacji sięgnęła 12. Poza dokształcaniem w zakresie technologii – w tym coraz ważniejszej metodologii BIM – czy organizacji pracy, budowlani muszą być zatem na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.

Zasłużeni
Czytaj więcej...Inżynier budownictwa to zawód zaufania publicznego, warto więc wyznaczać dobre wzorce. Jak co roku, podczas uroczystości wręczone zostały wyróżnienia Zasłużeni dla MOIIB. Za propagowanie wzorowej postawy zawodowej oraz wieloletnią pracę na rzecz samorządu zawodowego. W 2019 roku otrzymali je Jerzy Bielawski, Andrzej Bratkowski, Jerzy Czernuszczyk, Tadeusz Gałązka, Edward Groniecki, Leonard Runkiewicz, Zbigniew Tyczyński oraz Andrzej Wasilewski. Statuetkę Złotego Promotora Budownictwa z rąk Romana Lulisa oraz Krzysztofa Piątka otrzymał Andrzej Półrolniczak. Laureat jest wieloletnim prezesem Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej PRAGA, jednej z największych w kraju, a przy tym wysoko ocenianej za jakość inwestycji.
Innowacyjnością i stosowaniem wysokiej klasy rozwiązań musieli się wykazać także uczestnicy  konkursu Firma Inżynierska Mazowsza 2018. Jury konkursowe nagrodziło najlepsze przedsiębiorstwa w trzech kategoriach – firm projektowych, wykonawczych i zarządzających.
„Firma...” ma już ugruntowaną renomę w regionie. Natomiast po raz pierwszy podczas Mazowieckiego Dnia Budowlanych nagrody otrzymali pasjonaci fotografii. Czeki i dyplomy wręczone zostały laureatom konkursu W Obiektywie Inżyniera, autorom zdjęć wykonanych na Mazowszu, w Polsce i na świecie.
Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert. Gwiazdą wieczoru był wirtuoz fortepianu Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu. W jednym widowisku splotły się muzyka klasyczna i rozrywkowa, kabaretowe żarty i aktualne komentarze. Humor najwyraźniej okazał się zaraźliwy, podczas rozmów w foyer wiele było uśmiechniętych twarzy.
(redakcja „Inżyniera Mazowsza”)

Zapraszamyy do krótkiej relacji fotograficznej: https://maz.piib.org.pl/galerie/1278-mazowiecki-dzien-budowlanych-2019

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/Starosolski_Konstrukcje_zelb_800px.jpg'
There was a problem loading image 'images/Starosolski_Konstrukcje_zelb_800px.jpg'

Czytaj więcej...KONSTRUKCJE ŻELBETOWE to najbardziej rozpoznawalna seria książek w środowisku budowlanym, rozwijana w kolejnych wydaniach od 34 lat. Jest to znakomity podręcznik dla studentów, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla inżynierów. Na rynku właśnie ukazał się ostatni, długo wyczekiwany tom 6.

W tomie 6. Autor zaprezentował na wstępie zasady kształtowania, obliczania i konstruowania konstrukcji halowych. Zagadnienia odniesiono zarówno do konstrukcji monolitycznych, jak i prefabrykowanych, wskazując na elementy wspomagania komputerowego w procesie projektowania. W dalszej części tomu przedstawił zasady zabezpieczania konstrukcji przed katastrofą postępującą. W ostatnich rozdziałach bardzo szeroko omówił przegląd rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych (od lat 50. ubiegłego wieku) w polskich systemach budownictwa ścianowego i szkieletowego – zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Najnowszy tom zawiera ponad 1200 rysunków i fotografii oraz ponad 1000 stron tekstu.

Tu kupisz książkę z rabatem:  https://ksiegarnia.pwn.pl/Konstrukcje-zelbetowe-wedlug-eurokodu-2-i-norm-zwiazanych-T.-6.,763206894,p.html

Prof. Włodzimierz Starosolski wystąpi na konferencji KONSTRUKCJE BUDOWLANE 2019!

22 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się VI edycja ogólnopolskiej konferencji Konstrukcje Budowlane, na której wystąpi prof. Włodzimierz Starosolski. W swojej prezentacji przedstawi prawidłową metodologie projektowania konstrukcji żelbetowych z uwzględnieniem występujących zagrożeń jego trwałości. Omówi: zagrożenia i zalecaną z tego tytułu ingerencję w kształt ustroju. Głównie skupi się na zasadach prowadzenia wieńców i stężeń oraz innych zbrojeń integrujących konstrukcję. Uwzględni te zagadnienia zarówno w stosunku do konstrukcji szkieletowych (w tym w płytowo słupowych) jak i konstrukcji ścianowych.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://www.instytutpwn.pl/konferencja/konstrukcje/